Altyapımız

Hosting Sunucu Alt Yapımız

Enfole Hosting, sahip olduğu müşteri portföyüne en iyi şekilde hizmet verebilmek adına, tüm hosting çözümlerinde kendisini gerek sunucu sistemleri, gerek ise network cihazları konusunda dünyaya ispat etmiş olan DELL'i tercih etmektedir.
Enfole Hosting, kurulduğu günden bu yana tüm paylaşımlı hosting sunucularında Dell PowerEdge serisini kullanmaktadır. Haziran 2011 itibariyle hosting sunucu altyapımızda PowerEdge R210-II model sunucuları kullanmaktayız.

Enfole Hosting Avantajları

Enfole Hosting, sunucuları üzerinde hizmet alacak siteler,uygulamalar sayısını sunucularının hard disk kapasitelerine göre değil, işlemci ve bellek kapasitelerine göre hesaplayarak site ve uygulamaların en yüksek performansta çalışmalarını sağlamaktadır.


Sunucu Donanımları

Dell PowerEdge R210-II model hosting sunucularımız, kullanıldıkları servis alanı ve yağunluklarına göre farklı donanım seçenekleri kullanılarak hazırlanmışlardır. Servis ihtiyaçlarına göre 4, 8 ve 16GB Bellek, 27.2Ghz 64Bit çalışabilen 8 çekirdekli yeni nesil intel xeon işlemciler kullanılmıştır. Kolay yedeklenebilirlik, maksimum veri güvenliği ve performans kriteri gereği tüm sunucularımızda SAS sabit diskler kullanılmaktadır. Network Bağlantıları Enfole Hosting sunucuları, Radore Telekom Datacenter içerisinde rackmount kabinetlerde barındırılmaktadır. Sunucuların tamamı Radore Telekom Datacenter omurgasına Gigabit Ethernet vasıtasıyla 1Gbps ile bağlıdır. Bu yerel bağlantılar sayesinde birbirleri ile irtibat kurması gereken sunucular internete çıkmadan, lokal bağlantılar üzerinde işlem yapabilmektedir

Powered by WHMCompleteSolution